Pozvánka na běh Pardubice - Hradec

2. listopadu 2011 v 9:47 | já
Dovolujeme si Vás pozvat na závěrečné závody, pořádané naším oddílem, tentokrát jako každoročně v běhu Pardubice - Hradec

Vodácký běh přátelství a běh kolem parníku pro mládež

36.ročník

sobota 3.prosince 2011

Místo závodu:Dospělí: start v Pardubicích u letní plovárny "Cihelna" na pravém břehu Labe. Cíl v Hradci Králové u sokolovny na Eliščině nábřeží.
Mládež: start v cíli závodu.
Přihlášky:Dospělí v místě startu od 8:00. do 9:45 hod.
Mládež v místě cíle od 10:00 do 10:45
Program závodu:dospělí - společný start všech kategorií v 10:00
mládež - start všech kategorií v 11:00
Popis trati:dospělí - cesta směr Ráby, silnice přes Dříteč, Bukovinu, Vysokou nad Labem. V Hradci Králové se odbočuje vlevo, probíhá starou Třebší k Labi a podél Labe k nemocnici, kde se přebíhá a podbíhá most okruhu a běží se po pravém břehu Labe. Za jezerem Hučák se sbíhá na náplavku a po ní se podběhnou další dva mosty. Most okruhu se přebíhá na levý břeh a běží se do cíle.
mládež - přes Tyršův most, kolem parníku, přes most okruhu a zpět do cíle závodu.
Doprava:od cíle závodu bude vypraven autobus pro účastníky. Odjezd v 8:30. od Sokolovny. V místě startu slouží jako šatna a věci převeze do cíle.

Pozn.: Pořádání tohoto závodu je v současné době relativně komplikovaná záležitost , a to tak, že čím dál, tím víc, zejména co se týká legislativy a finanční náročnosti, s tím je spojeno i technické zabezpečení. Je potřeba zajistit několik povolení, navíc mezi úřady Hradce i Pardubic, včetně Policie atd atd. K této aktivitě se samozřejmě oslovené úřady staví s čím dál větším odporem, zejména s ohledem na bezpečnost siliničního provozu a účastníků závodu. Ale snad se povede závody udržet do vzniku cyklotrasy mezi Hradcem a Pardubicemi, kdy už by to mělo být bez problémů a mnohem komfortnější. žádosti na úřadech jsou letos opět podány, snad to vyjde. V případě jakýchkolik obtíží s konáním Běhu vás budeme informovat tady, event na facebooku, můžete i do diskuse pod článkem posílat kontakty, na které pošleme aktuální informace a následně třeba vysledky, odkazy na fotky apod.
Díky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama