Listopad 2011

Hodnocení sezóny 2011

21. listopadu 2011 v 15:39 | Krisa

Dne 21. října byla na loděnici SHK slavnostně zakončena letošní sezóna, která byla nadmíru úspěšná.

Na MČR bylo vybojováno celkem 22 cenných kovů, což je na počet závodníků, velmi dobrý výkon. Kanoistický oddíl Sokola Hradce Králové má celkem 9 mistrovských titulů, 8 stříbrných a 5 bronzových medailí. Do tohoto výčtu se nepočítají umístění benjamínků, kteří jsou velkým příslibem do budoucna. Nemedailoví závodníci taktéž předvedli skvělé výkony a přinesli další body do bodového pořadí oddílů.

Sokol Hrade Králové se v MČR družstev umístil na 9. místě jak celkově (se ziskem 2131 bodů), tak i mezi mládeží (1813 bodů). Mezi jednotlivci se na 4. místě umístila mezi dorostenkami Tereza Kubíčková (která ovšem byla na 1 závod postaršena mezi juniorky a na MČR měla zákaz startovat ve všech kategoriích) a mezi žačkami Zdeňka Ruferová. Na 5. místě mezi dorostenci kajakáři skončil Vít Zbirovský.

5 závodníků SHK absolvovalo testy do SCM v Nymburce, kde byly hodnoceny disciplíny bench a přítah s polovinou vlastní váhy, plavání 200m a běh (1500m pro chlapce a 800m pro dívky). Všichni byli úspěšní a v příštím roce budou podporování SCM. Jmenovitě: Hynek Chroust, Tereza Kubíčková, Vít Zbirovský, Zdeňka Ruferová a Tomáš Nejedlo).

Tři Hradečtí závodníci, Jana Blahová, Tereza Kubíčková a Hynek Chroust, reprezentovali Českou republiku na Mistrovství světa a Evropy. Jana Blahová se účastnila MS a ME dospělých, Tereza Kubíčková MS a ME juniorů a Hynek Chroust MS a ME v maratonu v kategorii juniorů.

Tomáš Nejedlo K4 200m žci

Pokud jsem Bambuli napsala špatně jméno, tak se velmi omlouvám - protože jsem přemýšlela nad tím, abych ji nenapsala špatně, tak jsem se do toho zamotala, že vlastně už ani nevím, jak se píše :)))

Pozvánka na běh Pardubice - Hradec

2. listopadu 2011 v 9:47 | já
Dovolujeme si Vás pozvat na závěrečné závody, pořádané naším oddílem, tentokrát jako každoročně v běhu Pardubice - Hradec

Vodácký běh přátelství a běh kolem parníku pro mládež

36.ročník

sobota 3.prosince 2011

Místo závodu:Dospělí: start v Pardubicích u letní plovárny "Cihelna" na pravém břehu Labe. Cíl v Hradci Králové u sokolovny na Eliščině nábřeží.
Mládež: start v cíli závodu.
Přihlášky:Dospělí v místě startu od 8:00. do 9:45 hod.
Mládež v místě cíle od 10:00 do 10:45
Program závodu:dospělí - společný start všech kategorií v 10:00
mládež - start všech kategorií v 11:00
Popis trati:dospělí - cesta směr Ráby, silnice přes Dříteč, Bukovinu, Vysokou nad Labem. V Hradci Králové se odbočuje vlevo, probíhá starou Třebší k Labi a podél Labe k nemocnici, kde se přebíhá a podbíhá most okruhu a běží se po pravém břehu Labe. Za jezerem Hučák se sbíhá na náplavku a po ní se podběhnou další dva mosty. Most okruhu se přebíhá na levý břeh a běží se do cíle.
mládež - přes Tyršův most, kolem parníku, přes most okruhu a zpět do cíle závodu.
Doprava:od cíle závodu bude vypraven autobus pro účastníky. Odjezd v 8:30. od Sokolovny. V místě startu slouží jako šatna a věci převeze do cíle.

Pozn.: Pořádání tohoto závodu je v současné době relativně komplikovaná záležitost , a to tak, že čím dál, tím víc, zejména co se týká legislativy a finanční náročnosti, s tím je spojeno i technické zabezpečení. Je potřeba zajistit několik povolení, navíc mezi úřady Hradce i Pardubic, včetně Policie atd atd. K této aktivitě se samozřejmě oslovené úřady staví s čím dál větším odporem, zejména s ohledem na bezpečnost siliničního provozu a účastníků závodu. Ale snad se povede závody udržet do vzniku cyklotrasy mezi Hradcem a Pardubicemi, kdy už by to mělo být bez problémů a mnohem komfortnější. žádosti na úřadech jsou letos opět podány, snad to vyjde. V případě jakýchkolik obtíží s konáním Běhu vás budeme informovat tady, event na facebooku, můžete i do diskuse pod článkem posílat kontakty, na které pošleme aktuální informace a následně třeba vysledky, odkazy na fotky apod.