Září 2011

2. Jablonecký trojúhelník

24. září 2011 v 15:01 | Krisa

V neděli 17. září se konal 2. ročník obnoveného Jabloneckého trojúhelníku. Na závody jsme se vypravili ve velmi omezeném počtu, protože někteří byli raději na Mechové či jiných chalupách, někteří blili a jiní si v klidu onemocněli. Na Jabloneckou přehradu se tedy vypravili Viťa Zbirovský, Bambule, Tomáš, Patrik, Bára, Marek a Předměřický Ptakoještěr (doufám, že jsem na někoho nezapomněla).

Výsledky jsou jako vždy na kanoe.cz a fotky zde http://bezabara.rajce.idnes.cz/Jablonecky_trojuhelnik a zde http://agatavel.rajce.idnes.cz/2011-09-18-jbc_trojuhelnik/ . Vlastní fotky bohužel nemáme, protože Zdeněk se ryl v záhonech a já jsem jsem měla co dělat, abych byly alespoň nějaké výsledky (myslím tedy ty papírové).

Každému z hradeckých závodníků se podařilo ukořistit alespoň jednu z unikátních trojúhelníkových medailí, takže tyto závody můžeme ohodnotit jedině kladně :). Za zmínku stojí i účast SHK ve 2 netradičních disciplínách, ve kterých se našim podařilo zvítězit. Závod na 200m K2 mix s vestami ovládli Bambule + Ptakoještěr a štafetu 3x 200m s vestami s přehledem vyhráli Bára na MK1, Bambule + Ptakoještěr na K2 a Patrik na K1.

Jabloncem jsme ukončili letošní závodní sezónu a teď nás čeká už jen ukončování sezóny a méně oblíbené připravování se na sezónu další.

Černožice a Sezemice

24. září 2011 v 14:58 | Krisa

Druhý víkend v září se konal dvojblok závodů v Černožicích a Sezemicích, které byly zařazeny do Labsko-Orlického poháru.

Sobota letos připadla na Černožice, do kterých se tradičně sjela obrovská spousta závodníků i nezávodníků, což platí dokonce i o našem oddílu. Oblíbenost Černožického kilometru je dána hlavně perfektní přípravou grilovaných kuřat :). Letos se organizátorům konečně podařilo objednat hezké počasí a my jsme se nemuseli brodit tradičním černožickým bahnem. Závodilo se na tratích krátkých: 1000m (muži, junioři a veteráni), 500m (všichni, co nejeli kilometr), 200m (všichni) a dlouhých: 2000m (benjamínci) a 5000m (veteráni). Jako každý rok, byly i letos vypsány netradiční disciplíny a ve většině z nich jsme měli zastoupení. K2 mix pod 50 let jeli Terka s Víťou Kotěrou a Bára Kozumplíková s Joudou, který se po několika letech vrátil k pádlováním a tímto ho v našem oddíle i na našem blogu znovu vítám :). K2 rodinný přežily Bambule s velkou Bambulí (maminka), já s Kubou jsme snížili náskok vítězství bratří Zadrobů na 3:2 a dokonce letos i zvítězili. V oddílovém K4 jsme obhájili loňské vítězství v obnoveném složení Bára Kozumplíková, Jouda, Kuba a já. Jediná disciplína, ve které jsme neměli zastoupení, byl K2 mix nad 50 let, protože Zdeněk si zabil záda, takže mu přeji brzké napravení a příští rok alou na start!

V neděli se závodilo v Kuněticích, Sezemického poháru se účastnilo o poznání méně lidí než Černožického kilometru - Sezemáci negrilují kuřata :). Počasí bylo krásné, po týdnu hnusodeště svítilo sluníčko a největší radost ze závodů měla nedaleká zmrzlinárna, která prodala neuvěřitelné množství točené zmrzliny a ledové tříště. Závodilo se na krátkých tratích: 500m (všichni), 200m (dospělí a junioři) a dlouhých tratích 2000m (benjamínci) a 5000m (žáci a dorost). Opět byly vloženy netradiční závody na K2 i C2 rodinné a K2 i C2 mix a dokonce se jel i závod C1 žen na 200m, kterého se účastnily 3 závodnice - a nepráskla jsem se :).

Tyto závody završily Labsko-Orlický pohár, který vyhráli Nymburáci a obdrželi skleněný pohár pro vítěze.

MČR maraton Týn nad Vltavou

9. září 2011 v 10:17 | já
Poslední mistrovské závody se jely první víkend v září v Týně nad Vltavou. Za krásného počasí se náš oddíl prezentoval 10 závodníky a 5 rozhodčími, takže obsazena byla všechna důležitá místa. Ve hře byly u někoho medaile, i na zlato se brousily zuby, někdo si chtěl ozkoušet, jestli zmákne celý maraton, někdo si jel pořádně zazávodit a někomu šlo o pořadí v poháru, k tomu o výběr do SCM.
Výsledky jsou na obvyklém místě na ...http://www.kanoe.cz/, fotky naše na rajceti., další odkazy na další fotky jsou na kanoe.cz.
Další hodnocení je jenom moje, tak si to tak neberte, to správné posouzení výsledků určitě provádí trenerský sbor oddílu, včetně komentářů a poučení.
Myslím, že vcelku závody splnily očekávání. Krásný závod předvedl Hynek, který potvrdil, že si zuby nabrousil dobře. Proto mu také věnujeme obzvláštní místo v galerii obrázků
Obavy měly starší holčičky Terka a Bubu, které vlastně 14 dní prakticky netrénovaly, i když byly u vody každý den :-), ale těm šlo spíš o dobré jméno , nakonec i ty medaile zacinkaly, Tomíno si zazávodil a potvrdil v posledním závodě nominaci do SCM.
Holčičky malé a Patrik si taky zajeli pěkný závod. Roman zlepšuje svoje renomé mezi maratonci, tentokrát se obešel bez krize, jako v Pardubicích. Z mého pohledu byl snad vrcholným kamžikem druhý přeběh v deblech juniorů, kdy Hynek a novým parťákem zkušeně zabojovali a ve finále zvítězili. Bojovnost a vrchol morálních sil / dřív tomu říkali morálně volní vlastnosti/ předvedl Tomáš senior, který po nervozním začátku ve svém prvním maratonu zvítězil nad sebou, lodí, vlnami a vůbec.A kdyby ho Lumír nezdržel na startu, kdoví :-)
I spřátelené oddíly a závodníci relativně uspěli, takže myslím, že závody se vydařily dle očekávání. Všichni vědí, kde je ještě možno se zlepšovat a kde přitlačit, čekají nás poslední závody , sice ne pohárové, ale o to víc oblíbené.