Květen 2011

75. roční Orlického maratonu a Hradeckého kilometru

9. května 2011 v 12:44 | já

75. ročník Orlického maratonu a Hradeckého kilometru vodáků

Za krásného slunného počasí, podpory magistrátu, účasti zastupitelů, hojné účasti závodníků, včetně několika reprezentantů , s ozvučenou loděnicí a s fungujícími megafony , proběhly v sobotu 75.Orlický maraton a v neděli jízdy 75. Hradeckého kilometru.

Závody se vydařily, každý něco vyhrál, od medailí přes věcné ceny po fidorky všech barev, které letos překvapivě zvítězily co do oblíbenosti cen.
Výsledky jsou níže, obrázky na obvyklých místech .
Za zmínku stojí, že šlo o první dva závody nově vzniklé soutěž o Labsko-Orlický pohár / jako atleti mají Golden league, apod/, pořádané za spoluúčasti oddílů, majících svá hnízda na uvedených řekách. Jde o závody v Hradci, Pardubicích, Nymburská 500, Pastvinské dlouhé tratě, a Černožicko-Sezemický víkend. Pohár je putovní / něco jako Stanley či Davis cup:-) /, bude v držení vítězného oddílu po následující rok a jeho zajištění se ujal ing. O. Vlasák, poslanec EU a zastupitel města HK .

Fotky ze soboty jsou tady, fotky z neděle tady. A tady je opožděné video:

Výsledky jsou tady, pokud se Vám zobrazují ve formě neobvyklé, méně srozumitelné, nečitelné, nebo se vůbec nezobrazují, závada je na vašem prohlížeči či OS, provědte prosím urychleně upgrade, jinak hrozí ztráta veškerých dat.

Sobota:

Neděle:

MČR DLOUHÉ TRATĚ V ÚSTÍ NAD LABEM

2. května 2011 v 8:59 | já
26.4 a 27.4.2011 proběhlo v Ústí n.- L. Mistrovství ČR na dlouhých tratích. Vlastně to byly pro náš i většinu ostatních oddílů první závody tohoto roku, takže panovala i lehká / místy těžší/ nervozita z výsledků, někdo měnil kategorii, někdo se stával ve své kategorii již mazákem- druhoročákem, každému pár soupeřů přibylo či ubylo. Takže důvodů k napětí bylo dost.
Navíc měl Honza Skalický významné jubileum, číslice hezčí než kulatiny a polokulatiny- takže se přiřadil po bok velikánů našeho sportu- když Jágr 68, tak Skalický 66.

Ale už k průběhu: v sobotu singly. mezi muži Roman Mikolášek obstál se ctí v těžké konkurenci, junioři Martin Malý a Hynek Chroust to měli prvním rokem mezi juniory taky těžké, mezi dorostenci jel hezky Vítek Zbirovský, i druhý Vítek, který je trochu náš, v dorkách Terka Kubíčková chtěla medaili hodně, ale lidí bylo moc, taky trochu naše Vilma na ni dosáhla , i když to jednu chvíli vypadalo tragicky po vracení se do obrátky. Tomáš Nejedlo podal bojovný výkon v jedné z nejobsazenějších kategorií a trochu překvapivě se dostala na bednu Zdeňka Bambule Ruferová / i když trenér tvrdil, že to čekal/. Ukázalo se , jak je důležité umět jezdit na vlně :-).

Sobotní večer jsme strávili na loděnici děčínských vodáků, kde jsme jenom tiše záviděli zázemí- jakože domeček, i když vodu máme asi lepší na trénování i na koukání. Trochu se oslavilo s Honzou jeho jubileum- viz výše, snad mu náhradní díly budou co platné. mezi večeří jsme stihli v blízkém okolí najít i pár kešek, takže se uspokojili i věční hledači a jejich pomocníci.

Neděle- debly proběhla v podobném duchu, o trochu víc foukalo a byly i větší vlny, takže obrátky byly skoro sázka do loterie. Ale cinklo to dvakrát- pokaždé dorostenci- Vítkové a Terka s Vilmou, pokaždé to nebylo daleko od nejvyšší příčky. Kousíček od medaile zůstala Bambule s Lídou. Ale zase byly kousíček od cvaknutí, takže celkem spokojenost. A ještě je třeba vyzdvihnout serii titulů Tomáše Ježka, který je taky trochu náš. Samozřejmě to byly dlouhé tratě, kterých se tolik nejezdí a a ni nejsou hlavní disciplínou ve všech hodnoceních, ale jinak si myslím, že jsme dopadli v mezích odhadnutelné spokojenosti.