Report Pastviny 2010

21. srpna 2010 v 16:56 | Krisa
Pastviny - ohlédnutí se za táborem

   Tak nám ty Pastviny zase utekly jak voda. Dva týdny jsme pilně trénovali, hráli hry, dělali blbosti, soutěžili, ale také se nezbytně navzájem házeli do vody, vytáčeli, prudili a jeden z druhého šíleli.
   Letos se na Pastvinách sešli zástupci 3 východočeských oddílů rychlostní kanoistiky - Hradce, Předměřic a Černožic.
   Již tradičně jsme soustředění zahajovali vynášením věcí z autobusu, odvazováním lodí, rozdělováním se na pokoje a nezbytným seznamováním se s přehradou. Po počátečních zmatcích se nakonec všechno podařilo a mohli jsme oficiálně zahájit soustředění Pastviny 2010.
   Každý den nás čekaly 3 fáze na vodě, posilování a běh. Odměnou byly plánované 2 dny a 1 půlden volna, které přišly na řadu vždy po 3 dnech tréninku (viz dřívější zpravodajství).
   Po týdnu nás opustil tým Sokola Předměřice, který vyrazil domů v čele s Avií pilotovanou panem Kozlerem. Za tuto ztrátu se našla malá útěcha v podobě buchet a jiných pochutin od rodičů, kteří přijížděli navštívit své ratolesti. Tímto bych chtěla všem pečícím, ale i nepečícím poděkovat za zpestření našeho jídelníčku.
   V druhém týdnu se o slovo přihlásilo počasí, které se nám na pár dní velmi zkazilo - pršelo, byla zima a dokonce padaly i kroupy. Naštěstí to nikdo neodnesl na zdraví, tedy až na Mehdiho krk, který není zvyklý na teploty pod 50 stupňů :) a mě, protože já jsem nemocná skoro pořád.
   Během soustředění jsme - hlavně Naďa - pro děti a další zájemce pořádali nejrůznější hry - např. stezka odvahy, provázkovaná, soutěže na vodě, sbírání hub na čas apod. Hráli jsme hry na hřišti, stolní hry a dokonce i městečko Palermo, které jednou vyhrál i Mehdi, přestože vůbec neznal pravidla. Další kratochvílí bylo promítání filmů, které nám pomáhalo strávit odpočinkový čas mezi tréninky a před večerkou.
   Poslední tréninkový den byl završen štafetami na 3x 100m. Před startem proběhlo hromadné focení na vodě (obrázky snad brzy dodá Terka) a cvaknutí se Víti Kotěry při nastupování v humusu (přívalové deště spláchly ze břehů všechen bordel). Byli jsme rozděleni do 5-ti družstev podle výkonnosti, aby týmy byly co nejvyrovnanější. Celkem jsme trať absolvovali 10x. Vítězem se stala štafeta vedená Dýní, ve které překvapil dobrými výkony Kuba Štefan a kde jsem byla - musím se pochlubit - i já. Musím zde pochválit celý tým závodníků, protože všichni bojovali jako lvi a nikdo nikomu nedaroval vítězství zadarmo.
   Při vyjetí se strhla neskutečná mela, při které si všichni účastníci navzájem házeli lopaty, což mělo za následek totální zmáchání celého oddílu. Tato zábava, které jsem se snažila celou dobu vyhnout, byla završena mým cáknutím, které zákeřně zařídil Mehdi, když mě pádlem strčil do vody.
   Poté již následovalo vázání lodí, u čistotnějších sprchování a sušení mokrých věcí, u méně čistotných naházením mokrých věcí mezi ostatní věci, balení a uklízení, které probíhalo za obvyklého zmatku a radění pana Boháče. Nakonec se ale vše opět podařilo a autobus vyjel na cestu domů.
   Tak jsme ukončili soustředění, kde jsme (doufám) všichni zrychlili, zesílili, našli nové kamarády, utužili vztahy se těmi starými a hlavně jsme si ho užili.
   Doufám, že se Vám naše reporty a fotky líbily a že se zase všichni - a třeba ještě někdo navíc - za rok zase sejdeme na soustředění Pastviny 2011.

   Ahoj Krisa

Fotky od Terky jsou tady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 23. srpna 2010 v 19:53 | Reagovat

to chce přece potleeesk :D

2 Krisa Krisa | 23. srpna 2010 v 21:35 | Reagovat

Děkuji:)

3 Krisa Krisa | 23. srpna 2010 v 22:34 | Reagovat

Foto od Terky: http://terkub.rajce.idnes.cz/Pastviny_2010-3/

4 já | 24. srpna 2010 v 7:41 | Reagovat

znamenité. Odkaz jsem dal na konec článku rovnou s přesměrováním.

5 Krisa Krisa | 24. srpna 2010 v 10:33 | Reagovat

Díky Ti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama