Sedmihorky 2009

5. října 2009 v 11:59 | já
Druhý, tedy již tradiční ročník Mise Sedmihorky se odehrál za lehké nejistoty zejména co do předpovědi počasí, která byla značně proměnlivá, od deště přes polojasno, k tomu zima, navíc jsme byly naladěni lonským exkluzivním počasím.
K popisu celé akce: transport po ose loděnice, Konecchlumí s povinnou zmrzlinou / první minus- na holčičky nevyšla celá, ale poloviční, aby se dostalo na všechny/. Ubytování standartní, jako bonus byly chatičky trochu vytopené od předchozích nájemníků. Na opékání jsme byli letos připraveni mnohem lépe, dřevo jsme si nasbírali už doma, pan T. obětoval i kus palubek do sauny, takže buřtpárty proběhla i se šampíčkem a drobnou provázkovou hrou bez
komplikací. Večerní zpěvy se sice trošku protáhly přes půlnoc, ale o to dříve jsme ráno vstávali, takže se to vyrovnalo.
Dopoledne čas startu do skal určil příjezd veselého tanečníka , který prakticky rovnou z prodloužené dorazil vlakem na desátou. Pro velký úspěch se opakovala lonská vycházka do jeskyní Postojna a Modlitebna, kde jsme se jednak znečistili, jednak vyfotili a druhak nenašli kešku. Další trasa byla dána podle GPS, takže cestou, ale spíš necestou se frakce hledačů doplazila k další kešce, kterou našli, aniž by se čirou náhodou zřítili, přizabili nebo tak něco. Pak už jsme obvyklou cestou podle Nadi, takže přes borůvčí, kameny, bažiny, padlé stromy přes vrchy a doly dorazili na Rotštejn. Letos už to bylo i s výkladem, takže víme, že to je nejstarší hrad v Ráji a taky nejvíc zničený, taky víme proč, jenom jak to s ním dopadne neví nikdo. Bez úrazu či zboření hradu jsme okolo lavičky/ kde mám vždycky závrat, když se tam mimínka motají na hraně/ dorazili k autům. První část programu zakončilo luxusní menu v hospodě v campu. Po krátkém odpočinku byl zahájen hlavní bod programu- výpad do Babylonuv Liberci. Trošku mě zaskočilo, že lonský ceník neplatí, ne že by zdražili, ale všechny děti povýšily o jednu výškovou kategorii, takže už to měly za dráž. Z mého pohledu: aquacentrum začíná trochu chátrat. Nesvítí spousta lampiček, spousta vířívek nevíří, v sauně jsou prasklý a uvolněný prkýnka , v tobogánech taky všechno nefunguje jako vloni. Plavčíci už v 9 nemakaj , což je jediné positivum, můžou se jezdit vláčky na tobogánu. Nabízí se na příště vymyslet jinou alternativu místo aquacentra.
Noční program spočíval v rychlém přejezdu, shltnutí noční svačinky a zalezení do pelíšků, kde mimínka vydržela + - do 10 hodin. My jsme měli aspon čas si vypít kafe, psíci prohnali pár narušitelů dvou či čtyřnohých a připravili jsme malou stopovací hru ve skalách.
Dospělým se tuze líbila, ani se neztratili, děti se taky neztratily a říkaly normální. Tak nevím.
Potom jsme je ještě přes jejich více či méně aktivní odpor protáhli po skalním městě zespodu kolem čertovy ruky, sfingy a pod., což má tu výhodu, že člověk nekouká na panorámata zvrchu jako na školním výletě / navíc na Hrubou Skálu a Valdštejn už nikdo nechtěl, protože tam všichni byli mockrát/, ale může si člověk ty skály ošahat odspodu vlastníma rukama a nohama. Trochu je nevýhoda, že ty skály jsou na kopečkách a ne na rovině, ale zahrát si na horolezce nebo spíš kamzíka se líbilo všem. Teda dětem. Nám se líbilo, když jsme byli na cestičce k hospůdce a děti opustily i prolézačky. A pak už zbývala jenom cesta domů s obligátní zastávkou na zmrzku, kde se doladil počet zmzlin , skoro nikomu nespadla a konec akce- rozprodej dětí u loděnice a rozchod.
pochvaly: všem dětem za vzorné chování a že hrály naše přiblblé hry, zejména pak nové vzniklé předměřické odnoži. Další podpochvala holčičkám a hlavně Terce za vedení banku
další pochvala personálu v hospůdce v kampu za vstřícnost a flexibilitu v dodávce stravy.
Taky psíky musíme pochválit za ťapání v terénu, kam by psa nevyhnal. Chválím předpověd počasí- vyšla přesně.
výtka: bohužel, musím to říct, Marušce psovi za somrování pří jídle, loudění , nesnášenlivost s ostatními obyvateli campu, včetně psů i lidí, jakož i za nepřiměřené šňafání při obraně majetku a teritoria. Stačí přece zakousnout, sežrat a zbytky zahrabat na příště. Proč kolem toho dělá takovej kravál, nechápu.
Drobná výtka Nadě - nechce štěnátka od Adélky a zdá se, že i Pepina to nebude mít jednoduchý. My teda mlčíme, protože Maruše si to trochu rozlila s tím poštěkáváním, tak má taky smůlu.

soupis / nezajímavé, to jenom, abychom to věděli na příště/: 280 za bydlení na osobu, 160 teplá jídla v hospůdce , k tomu asi za 1300 nákup. Sežralo se 30 špekáčků, z toho 24 teplých. asi 100 rohlíků, 2 pecny chleba / příště o jeden víc , nebo krájet slabší/, pomazánek 2,5 kg od Alberta a půl kila od Věry, bábofka, myslím 3 plechy placek. 12 piv., 1,5 burčáku, trošku vína a rumu.
prosím do komentářů připomínkujte, co jsme zapomněli a co je na příště třeba obstarat dál nebo víc.
Díky. A tradičně fotky jsou tady a tady.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 5. října 2009 v 19:14 | Reagovat

navrhuju aquapark v Praze no sice draší a daleko ale lepší.....

2 já | 5. října 2009 v 19:44 | Reagovat

dobrej nápad. A na václavák pudem na tůru a pepinu, adélu a mánu budem venčit na chodníku. ale mohli bysme tam udělat krátkodobej výpad, třeba až budou nějaký závody a bude se to hodit.

3 Dáda Dáda | 7. října 2009 v 18:38 | Reagovat

jaký je téma?

4 Terka Terka | 8. října 2009 v 21:28 | Reagovat

tak náký navrhni.. XD XD =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama