Srpen 2009

Mistrovství ČR - krátké tratě Račice

12. srpna 2009 v 21:56 | Naďa
Od pátku 7.8. do neděle 9.8. se konalo na kanále Račicích Mistrovství České republiky. O našich úspěších píše předseda oddílu Olda Boháč:

Tak máme po soustředění na Pastvinách i po vrcholu sezony - po mistrovství republiky na krátkých tratích.
To prvé, Pastviny, se nám letos opravdu vydařilo. Jednak jsme byli víc než týden společně - trpaslíci i ti starší a navíc s námi byli i Předměřáci. Pravda, bylo občas zataženo a i sem tam pršelo, ale myslíme nám to nevadilo, na pokojích i v jídelně bylo sucho a na verandě dost místa na sušení .Po týdnu se naše parta počala zmenšovat. Napřed zmizeli Předměřáci, pak Bára s Áňou a pak, v pondělí, i Skalda se staršími nadějemi, aby pokračovali v Račicích. Počasí se umoudřilo a druhý týden byl ve znamení slunné pohody, teplé krásné vodya výletů na cesťácích. Jeden z nich se dokonce objevil až v Klášterci uprostřed fotbalového hřiště. V noci běhali ufoni či strašily bludičky prostě pohoda, klid a vše dobré. Jak se soustředění projevilo na výkonnosti účastníků ukázalo následující mistrovství. Technicky se trochu lišilo - nebylo dost noclehů pro všechny, ale i jiné oddíly spí létě i s vedením pod stany. Ale teď k výsledkům:
Trpaslíci mají všichni dokonce po dvou medailích s výjimkou Kubíka, který je o rok mladší než nejmladší kategorie a jeho čas teprve přijde. Děvčata navíc obě byla v prvé desítce ve vloženém vodáckém triatlonu, což je nutno také pochválit

V žactvu zářila Tereza, která nemohla dopadnou lépe. Ze tří závodů tři tituly, to tedy je skutečně něco. Své přidal i Víťa. Ten sice titul jen jeden, ze čtyřkajaku, pátí
byli na deblu a když nebylo finale A vyhrál alespoň B. Tady trochu zamyšlení - jak by to dopadlo, kdyby to vloni nezabalil jeho bývalý parťák Jirka. Ale to je kdyby….
Dorostenci to nemají lehké. Oba jsou prvým rokem v kategorii a i přes velmi dobrou a náročnou přípravu nedopadli tak, jak by si přáli. Pravda v deblu bylo dvakrát A finale ale 2x9.
V singlu to bylo horší. Doufejme, že napřesrok to bude nejméně takové jako loni.
Junioři nijak neoslnili. Už ten začátek - Roman nestihl start singlu na kilometr. Roman je na tom ale přesně tak, jako naši oba dorostenci. Jeho čas přijde v příštím roce. A ti zbylí dva - nejlepší byl Kuba, na kterém bylo vidět, jak mu i soustředění pomohlo. Jediné umístění v A finale singlů na 200m, v B na 500 říká, že by měl na víc, kdyby…..Honzovi chyběla soustavná příprava. Loni byl od jara v laufu,
byl i v Chorvatsku, letos ho nikdo nepozval a tak náhodný trénink moc výsledků nepřinesl. A jak jsem u juniorů začal, tak i končím - všichni měli startovat na K 4 500.Ale něco se přehlédlo a tak se nejelo. Pravda díru do světa by neudělali, ale takhle je pokuta za neomluvené selhání.
Teď bych měl hodnotit výkony mužů. Ale ouha my jsme řadu let a na rozdíl od ostatních vodáckých oddílů nikoho, kdo by mohl nastoupit na místa Horáka či Daška, nevychovali a tak není co hodnotit.
Pokud brečím nad nepřítomností mužů v našem oddíle, pak musím říci, že ani naše nejlepší žena Jana Blahová na mistrovství nestartovala.Ale.
Samostatnou a krásnou kapitolou je sedm titulů Lucky Matouškové. Jistě, na mistrovství chyběla čtyři děvčata ze špičky, které jsou v Kanadě na MS. Ale historie zapomene na detaily a sedm titulů, rekord mistrovství zůstane.
A sezona nám pomalu končí. Zbývá mistrovství v maratonu v Týně, pak Černožice se Sezemicemi a Kadań. A pak se z trpaslíků stanou žáčci a žačky, obojí na dlouhých lodích a dva naši junioři postoupí do té nejtěžší kategorie - do mužů.